صفحه اصلي|ارتباط با ما|نقشه سايت
حوزه مشاور وزير و دبير مجامع، شورا و هیأتهای امناء
يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨
 
   
 
   

 
   

 
   

 
   

 

 

 

 

 
   
 
   
 

 

اخبار > هیات های امناء کلان منطقه 10


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه مشترک

هیات های امناء کلان منطقه 10

جلسه هیات های امناء دانشگاهها و موسسات آموزش عالی علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در کلان منطقه 10 روز سه شنبه مورخه 9/7/1398 با حضور مقام عالی وزارت معاونین و فرهیختگان، مسئولین ارشد و اعضاء هیات های امناء بصورت مشترک در ستاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید. در این جلسه وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نکات ذیل را تاکید نمودند:

 

-        دانشگاهها در روند فعلی به مراکز هزینه تبدیل شده اند و نقش آنها در GDP مشخص نبوده و دانش آموختگان آنها در جامعه نقش فعال در کارآفرینی و ایجاد فرصت های خلق ثروت را پیدا نکرده اند.

-        به علت عدم شفافیت وطراحی راهبردی استفاده از خرد وتدبیر در سیاستگذاری نظام آموزش و ارتباط آن با سطوح ارائه خدمت ،وضعیت شغلی و جایگاه ارائه خدمات سلامت مطلوب نمی باشد.

 

-        بدون در نظر داشتن هزینه فایده ، دانشگاهها به سوی ایجاد پردیس های خودگردان و ایجاد درآمد سوق داده شده اند در حالیکه برون سپاری بسیاری از خدمات موجب تاثیرات منفی بر نظام آموزشی شده است . ایجاد نگاه منفعت طلبی و کسب درآمد معضلی است که گریبانگیر مراکز آموزشی ودانشجویان این عرصه شده است .

-        در ادامه سخنان مقام وزارت، خطوطی را ترسیم نمودند تا هیأت­های امناء با استفاده از ظرفیت­های قانونی خود، راهکارهای لازم را برای خواسته های زیر فراهم نماید.

-        در راستای ایجاد و ارتقای فن آوری­ و توسعه اقتصادی کلان، حمایت و ایجاد شرکت های دانش بنیان بعنوان اولین گام دانشگاهها بعنوان مراکز علم و تحقیقات کشور توسط هیأت­های امناء پیگیری شود.

-        هیأت­های امناء نظارت و مشارکت بیشتری را در مدیریت منابع و مصارف در سطح دانشگاهها داشته و با پویایی بیشتری در این مقوله ورود نمایند.

-        هیأت­های امناء جهت ارتقای جایگاه کارکنان و دانشجویان در خصوص مسایل رفاهی، دسترسی عادلانه به ظرفیت­ها و امکانات و جلوگیری از التهاب فضای دانشگاهها، حضور فعال تر داشته و روند مطالبات را پیگیری نمایند.

-        برای افزایش رضایتمندی و رفع مشکلات سلامت مردم، انتظار می­رود هیأت­های امناء با جلب حمایتها و مشارکت­های معنوی و مادی مردمی و استفاده از جایگاه علمی، سیاسی و اجتماعی خود، حضور فعال­تری را در دانشگاهها داشته و از توانمندی خود برای رفع مشکلات و بهبود شرایط موجود در کنار مدیریت و مسئولین دانشگاه استفاده کنند.

 

همسویی و همدلی هیأت­های امناء با برنامه­های در دست اقدام وزارت چون استقرار پرونده الکترونیک، نظام ارجاع، پزشک خانواده، ایجاد هر خانه یک پایگاه سلامت برای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی و خانواده و ارائه خدمات به ایشان بسیار مؤثر خواهد بود.١٥:٣٧ - سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٥٢٨٤٨    /    تعداد نمایش : ١٣٢کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی می باشد.     طراحی و راه اندازی : با مشارکت مرکز مدیریت آمار وفناوری اطلاعات  و معاونت هماهنگی